"Nigdy nie należy słuchać kwiatów.
                             Wystarczy na nie patrzeć i je wąchać.
                             Moja róża rozsiewała woń na całą planetę"

                                      Mały Książe Antoine de Saint-Exupery

Menu

Strona główna
Kursy Aromaterapii
Aktualności
Konkurs Naukowy
O nas
Nasza historia
Dołącz do nas
Nasze czasopismo
Nasza strona aromaterapia.pl
Klauzula RODO
Kontakt


KURSY PODSTAWY AROMATERAPII

Krótka informacja o kursach 2021

W roku 2021 zorganizowaliśmy dwa kursy z aromaterapii. Kursy odbyły się 18 września i 19 września w Warszawie w Centrum Szkoleniowym WSPÓLNA 56 przy ulicy Wspólnej w centrum miasta.

Jak zawsze kursy pod patronatem PTA oraz wykłady przebiegały według programu autorskiego dr Iwony Konopackiej Brud i dr Władysława Bruda.

Warsztaty towarzyszące wykładom polegają na tworzeniu autorskich mieszanek przez uczestników , którzy wykorzystują nabytą w trakcie wykładów wiedzę miedzy innymi o grupach zapachowych , typie zapachu olejków eterycznych oraz oczywiście ich właściwościach terapeutycznych. Zaliczenie ćwiczenia autorskiego pozwala uczestnikowi na otrzymanie Certyfikatu Ukończenia Kursu prowadzonego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.

Zdjęcia w trakcie wykładów i zajęć praktycznych w dniu 19 września 2021 roku w Centrum Szkoleniowym przy ul Wspólnej 56 w Warszawie

Fot. 1. Autorzy

Fot. 2. Wykłada Dr. I. Konopacka-Brud

Fot. 3. Wręczanie Certyfikatów Ukończenia Kursu.


Poniżej krótka informacja o kursach 2020 roku.

Jesienne Kursy organizowane przez Zarząd PTA w 2020

W tym trudnym pandemicznym roku 2020, pełnym obaw o zdrowie przede wszystkim własne, swoich bliskich jak i wszystkich tak naprawdę niewinnych ludzi na całym świecie, odnotowaliśmy szczęśliwie również sukces. Zorganizowaliśmy aż dwa kursy aromaterapii. W pierwszym terminie wrześniowym miał miejsce kurs dwudniowy zorganizowany w Warszawie w  Naturalnym Centrum Zdrowia przy ul.Grażyny 15. W sobotę 12 września odbywały się wykłady z podstaw aromaterapii oraz warsztaty uczące umiejętności tworzenia kompozycji czyli mieszanek olejków eterycznych stosowanych w zabiegach aromaterapeutycznych. Następnego dnia 13 września odbył się kurs masażu prowadzony przez Pana Tomasza Podgórskiego z pomocą pani Doroty Stefańskiej specjalistów z zakresu rehabilitacji. ( fotoreportaż z  zamieściliśmy w kwartalniku Aromaterapia  nr 4 t.26 Jesień 2020).

10 października 2020 roku w sobotę odbył się kolejny  kurs tym razem jednodniowy pt.”Podstawy Aromaterapii z Warsztatami” prowadzony przez dr Iwonę Konopacką Brud i dr Władysława S. Bruda według programu autorskiego obejmującego między innym zagadnienia związane ze zmysłem węchu i psychologią zapachu, otrzymywaniem i właściwościami olejków eterycznych oraz ich mieszanek, bezpieczeństwem stosowania olejków eterycznych w zabiegach.( pełny pogram kursu prezentujemy na stronach www.pta.org.pl w zakładce kursy i kwartalniku Aromaterapia nr 4 Jesień 2020).

W trakcie kursów pracowaliśmy w warunkach zaleceń epidemicznych, a więc w maseczkach, rękawiczkach  i  zachowując wymaganą odległość  pomiędzy słuchaczami. Te  wymagania sprawiały że pomimo zmiany miejsca szkolenia na takie z większą salą, w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym Wspólna przy ulicy Wspólna 56 w Warszawie nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń i kilkunastu  osobom  musieliśmy odmówić udziału w tym terminie. Trudno zaplanować kolejny kurs , chcielibyśmy żeby mógł się odbyć w przyszłym roku.

Absolwenci szkolenia otrzymują Certyfikaty Ukończenia Kursu które są świadectwem wysokich kwalifikacji zawodowych oraz powodem do dumy, chociaż niektórzy uczą się aromaterapii dla siebie i korzystają z piękna zapachów olejków eterycznych i ich dobroczynnego działania na organizm wyłącznie amatorsko.

Ukończenie kursów organizowanych przez PTA upoważnia też ich absolwentów do wstąpienia do Stowarzyszenia bez zbędnych formalności. Członkowie PTA którzy mają kontakt z Zarządem oraz kolegami ze stowarzyszenia łatwiej uzyskują informacje ułatwiające działalność zawodową w każdym jej aspekcie.

W ciągu 25 lat istnienia PTA wyszkoliliśmy znaczną grupę Polaków i ogromnie nas cieszy, i przynosi satysfakcję, niezmiennie duże zainteresowanie organizowanymi przez nas kursami oraz fakt że aromaterapia stała się w Polsce jedną z popularnych metod zdrowego życia.

Informacje o terminach następnych kursów patrz zakładka “Kursy Aromaterapii” na stronie głównej.

Wykłada Dr I.Konopacka-Brud

Po Kursie Masażu Aromaterapeutycznego

Informacje info@pta.org.plWszelkie prawa autorskie zastrzeżone