"Nigdy nie należy słuchać kwiatów.
                             Wystarczy na nie patrzeć i je wąchać.
                             Moja róża rozsiewała woń na całą planetę"

                                      Mały Książe Antoine de Saint-Exupery

Menu

Strona główna
Kursy Aromaterapii
Aktualności
O nas
Nasza historia
Dołącz do nas
Nasze czasopismo
Nasza strona aromaterapia.pl
Klauzula RODO
Kontakt


Zarząd Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego serdecznie zaprasza na KURSY „PODSTAWY AROMATERAPII” Z WARSZTATAMI, organizowane 1-2 razy w roku w Warszawie. Informacje o terminach i miejscu kursu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem można będzie znaleźć na stronie www.pta.org.pl, a także w Kwartalniku AROMATERAPIA i na stronie www.aromaterapia.pl, gdzie można znaleźć również informacje o poprzednich kursach.

W roku 2020 przygotowaliśmy rozszerzoną dwudniową wersję naszych kursów aromaterapii: Kurs Podstaw Aromaterapii z Warsztatami i Kurs Masażu Aromaterapeutycznego

KURS „PODSTAWY AROMATERAPII” Z WARSZTATAMI, Program kursu to 8 godzin wykładowych, z warsztatami, prowadzony w oparciu o autorski program przez Dr Iwonę Konopacką-Brud i Dr Władysława S. Bruda.

 • Historia aromaterapii, aromaterapia współczesna.
 • Zmysł węchu, psychologia zapachu.
 • Olejki eteryczne – metody otrzymywania.
 • Zastosowanie w aromaterapii wybranych olejków eterycznych.
 • Tworzenie mieszanek olejków eterycznych - warsztaty.
 • Rodzaje i sposoby przeprowadzania zabiegów aromaterapeutycznych.
 • Jakość, normy i bezpieczeństwo stosowania olejków eterycznych
Warsztaty polegają na samodzielnym przygotowaniu przez uczestników kursu mieszanek olejków eterycznych o zadanym działaniu terapeutycznym, zgodnie z zasadami wynikającymi z informacji podanych w wykładach. Wykonane mieszanki są analizowane przez wykładowców i stanowią podstawę do oceny.

KURS MASAŻU AROMATERAPEUTYCZNEGO Program kursu obejmuje 8 godzin praktycznych zajęć i jest prowadzony przez mgr rehab. Tomasza Podgórskiego.

 • Przeciwwskazania i podstawowe wskazania do wykonywania masażu;
 • Podstawowe elementy anatomii aparatu ruchu człowieka;
 • Ogólne warunki i higiena wykonywania masażu;
 • Ogólne zasady metodyczne wykonywania masażu;
 • Fizjologiczne podstawy i praktyczna nauka wykonywania technik masażu klasycznego, na którym opiera się masaż aromaterapeutyczny;
 • Wykonywanie masażu poszczególnych części ciała;
 • Praktyczne przygotowywanie mieszanek olejków eterycznych do masażu (na podstawie wiedzy z wykładów);
 • Wykonywanie specjalistycznego masażu aromaterapeutycznego.
Wszyscy uczestnicy w ramach opłaty za kurs otrzymują specjalistyczny podręcznik masażu autorstwa prowadzącego. Z uwagi na to, że uczestnicy szkolenia wykonują masaż na sobie nawzajem, prosimy o przygotowanie lekkich strojów gimnastycznych (koszulka z krótkim rękawem i szorty) umożliwiających odkrywanie poszczególnych części ciała oraz prosimy o zmianę obuwia na klapki. Wszystkie pozostałe warunki wykonywania masażu będą zapewnione. Koszt uczestnictwa – obejmuje podręcznik do masażu, akcesoria do zajęć praktycznych i catering. Ilość miejsc na kursach jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Uczestnicy otrzymują Certyfikaty Ukończenia Kursu(ów).

Potwierdzeniem zgłoszenia na kurs jest wpłata na konto Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego w Banku BNP Paribas. Nr.konta: 62 1600 1462 1828 4856 3000 0001 Tytuł wpłaty: Kurs Aromaterapii i data (daty).

Do wyboru: Jeden lub Dwa dni kursu

Wstępna cena Kursu Aromaterapii z Warsztatami to 700 zł, Kursu Masażu Aromaterapeutycznego 500 zł. Opłata za obydwa kursy dla jednej osoby 1100 zł (100 zł bonifikaty)

Osoby które są zainteresowane tylko wiedzą teoretyczną oraz umiejętnością i techniką tworzenia mieszanek olejków mogą wybrać i opłacić pierwszy dzień kursu. Dla osób które wcześniej ukończyły kurs teoretyczny polecany jest kurs II stopnia Masażu aromaterapeutycznego.

Szczegóły dotyczące miejsca, terminów i ostatecznych kosztów kursów będą podawane po ich ustalenia na stronie www.pta.org.pl w zakładkach “Kursy Aromaterapii” i “Aktualności”. Wstępne terminy kursu jesienią tego roku, jeżeli będzie to możliwe, to 12-13 września lub 10-11 października 2020.

Informacje info@pta.org.pl

Szanowni Państwo

W związku z oficjalnym ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i ogłoszeniem pandemii przez WHO, Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne zostało zmuszone do odwołania Kursu Aromaterapii z Warsztatami i Kursu Masażu Aromaterapeutycznego, planowanych na 18-19 kwietnia. Poczyniliśmy starania przesunięcia terminu, wstępnie na 12-13 września lub 10-11 października.

W tej sytuacji osoby, które zgłosiły się na kurs i wpłaciły opłaty stają się automatycznie uczestnikami kursów w nowym terminie, lub mają prawo z kursu zrezygnować, jeżeli nowy termin nie będzie im odpowiadał. Oczywiście osoby, które dokonały już wpłaty i jej nie wycofają, mają pierwszeństwo w przyjęciu na termin październikowy.

Bardzo nam przykro, bo przygotowania były bardzo zaawansowane, ale nie możemy ryzykować sytuacji zagrożenia zdrowia uczestników kursu i jego obsługi.

Prosimy o ewentualne informacje czy będziecie Państwo zainteresowani terminem w październiku.

Z poważaniem
Zarząd PTAWszelkie prawa autorskie zastrzeżone